اموزش موسیقی,متدهای نوازندگی,متدهای موسیقی,اشنایی با بزرگان موسیقی و نوازندگان
شاید برای بسیاری از نوازندگان حرفه اي و متوسط گیتار خواندن این مقاله جذابیت خاصی نداشته باشد اما بعنوان یک مدرس گیتار میبایست یکی از بدیهی ترین موارد یعنی بستن سیمهای گیتار را نیز به هنرجو اموزش داد چرا که در بسیاری از مواقع یک هنرجو به دلیل عدم آگاهی ممکن است هم به ساز خویش صدمه وارد سازد و از سوی دیگر انجام این امر را کاری تخصصی برداشت نماید . در این مطلب به ارائه فیلم های آموزشی مختلف و تصاویر متفاوت از زوایای مختلف شیوه بستن سیم گیتار اموزش داده میشود.

در مقاله بعدی به سراغ سیمهای مختلف گیتار و تفاوتهای هر یک از آن ها میرویم که بسیار برای نوازندگان مفید خواهد بود

 نكات :

در بسياري از مواقع انتهاي سيمهاي باس بدين صورت ميباشند . البته اين ارتباطي به كيفيت سيم نداشته و حتي در بسياري از سيمهاي مرغوب ديده ميشود . براي بستن سيم از اين قسمت سيمهاي باس در قسمت خرك استفاده نشود بهتر است در قسمت سر كليد ها از ان استفاده شود . در صورت نياز ميتوانيد آنرا ببريد هر چند در آينده ممكن است همين چند سانت سيم در هنگام پاره شدن  به كمك شما بيايد !

restring-1.jpg

:آموزش مرحله به مرحله

براي ديدن عكسها در اندازه اصلي بر روي آنها كليك نماييد
در هنگام بستن سیمهای تریبل میتوان دو الی سه بار سیم را پیچاند و سپس بست در صورتیکه در سیمهای باس به یکبار گاهی بسنده میکنند

restring-2.jpgrestring-3.jpgrestring-4.jpgrestring-5.jpg

 

restring-6.jpgrestring-7.jpgrestring-8.jpgrestring-9.jpg

نكته :

قسمتهاي اضافي را ميتوانيد با قيچي ببريد ! هر چند برخي علاقه زيادي به آويزان بودن سيمها از گيتار خود دارند

نكته :

در هنگام تعويض سيمها سعي نماييد بصورت ضربدري سيمها را باز نماييد بعنوان مثال در ابتدا سيمهاي باس را شل نكنيد يا بالعكس چرا كه فشار زيادي بر روي گيتار شما وارد ميشود .

 نكته :

در كتابهاي قديمي شستن سيم و يا برعكس نمودن سيمها براي استفاده مجدد توصيه شده بود كه اين شيوه در زمياني مرسوم بود كه سيم گيتار در ايران بسختي يافت ميشد ! پس بهتر است وقتي سيمهاي شما صداي مناسب خود را از دست ميدهند به تعويض آنها اقدام نماييد چرا كه هزينه بالايي نخواهد داشت .

 نكته :

سيمهاي گيتار كلاسيك بايستي بصورت مداوم كوك شوند تا بتواند كوك صحيح را ثابت نگاه دارد پس به اصطلاح براي جا انداختن سيم ميتوانيد گاهي با كشيدن سيمها مطمئن شويد هيچ فضاي خالي در محل گره زدن وجود ندارد .

گيتار آكوستيك

مهمترين نكته در بستن سيمهاي آكوستيك اينست كه بهيچ عنوان در طي مرحله بستن سيم از خم كردن سيمها جلوگيري نماييد چرا كه هر گونه فشار منجر شكستن و خم شدن سيم ميشود

 how-to-restring-an-acoustic_r2_c1.jpghow-to-restring-an-acoustic_r4_c1.jpghow-to-restring-an-acoustic_r6_c1.jpg

 

how-to-restring-an-acoustic_r8_c1.jpghow-to-restring-an-acoustic_r10_c1.jpg

درصورت نياز ميتوانيد از ويديو هاي زير نيز استفاده نماييد

بستن سيمهاي گيتار كلاسيك

بستن سيمهاي گيتار آكوستيك

بستن سيمهاي گيتار الكتريك

:دانلود كليه فايلها در يك فايل فشرده

كليك كنيد

پسورد :

www.guitar4all.com

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۵ مرداد۱۳۸۹ساعت 9:58  توسط رضا سهیلی زاده |